رفتن به محتوا رفتن به فوتر

ارگ عظیم جهان نما با 30000 هزار متر زمین و 90000 مترمربع زیربنا در 11 طبقه با 345 واحد اداری، تجاری، فروشگاهی همراه معماری خاص و نمای چشمگیر در قلب نصف جهان، چهارباغ عباسی واقع شده است.

ارگ جهان ما از چهار موقعیت شمال (خیابان باب الرحمة)، جنوب (خیابان طالقانی)، غرب (خیابان شمس آبادی) و شرق (میدان امام حسین)، قابل دسترس می باشد. با توجه به نزدیکی این مجتمع به ایستگاه مترو امام حسین(ع) و خط های ویژه اتوبوس و تاکسی، دسترسی به این مجموعه سهولت یافته است.

ارگ نقش جهان

در این بنای عظیم مشاغل و فروشگاهای بسیاری از قبیل لوازم جانبی تلفن همراه، کنسول بازی ، کامپیوتر ، کافه ها ومشاغل دیگر زیادی مشغول به فعالیت است و با توجه به سیاست مدیران مجموعه به بازار بزگ لوازم جانبی اصفهان تبدیل شده و درکنار دیگر مشاغل در مکانی بسیار زیبا در حال خدمات رسانی میباشد.

ارگ جهان نما در سال 1374 به دستور آیت الله هاشمی رفسنجانی (رئیس جمهور وقت) و با پیمانکاری شرکت سامان گستر شروع به ساخت گردید.

طراح معماری ارگ عظیم جهان نما آقای مهندس بدری زاده هستند و یکی از طراحان بنام و درتارخچه طراحی معماری ایشان میتوان به طراحی معماری ترمینال های اصفهان از طراحی های ایشان بوده نام برد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد از طرح بسیار زیبای او بوده که از طرح های دوره سلجوقیان الهام گرفته شده است. در اصل بنا نماد یک سرباز سلجوقی است که به سمت میدان نقش جهان ادای احترام کرده است. این معماری زیبا باعث شد ارگ عظیم جهان نما، در سال های 1374 و 1377 مفتخر شود تا به عنوان برترین معماری آن سال ها انتخاب شود.

 

0
واحد های اداری
0
واحد های اداری

فروشگاهای ارگ جهان نما 

در یک نگاه

امکانات ارگ عظیم جهان نما

طبقه B2 پارکینگ، طبقات B1 و همکف فروشگاهی، طبقات یک و دو اداری-فروشگاهی وطبقات سه تا هفت کاربری اداری طبقه پنجم وششم ظلع شرقی مجموعه مرکز نوآوری هاب اصفهان قراردارد وباعث گرد آوری گروهای زیادی از متخصصان فن آوری گردیده است. 

ارگ جهان نما شامل شرکت های تجهیزات پزشکی ، مطب آقای دکتر همت متخصص بیماری های داخلی شرکتهای بیمه مجموعه ادارات وابسته به شهرداری اصفهان شرکت سازنده بنا سامان گستر اصفهان و شرکتهای خصوصی بسیاری است.

در ابتدای تاسیس بنا یک شهربازی زیبا داشت واکنون با تغییر کاربری شهربازی تبدیل به باشگاه بدن سازی و در دوشیفت ویژه بانوان وآقایان مشغول به فعالیت بوده است ولی درحال حاظر باشگاه ذکر شده تنها سانس آقایان را دارد و سانس بانوان به مکان دیگری منتقل شده است

با خانواده هم کافه برو هم بازی بکن

کافه دوز

کافه آلند

مدیران و پرسنل ارگ جهان نما

مجموعه با همکاری و تلاش، پنج نفر اعضای هیئت مدیره به نام های :

سید حمید داوودی _ محمد رضا ریاحی _ امیر ایزدی _ مهدی مسعودی _ سعید سهرابی پانزده حراست و دوازده نیروی خدماتی، و دو نفر نیروی تاسیسات مدیریت و اداره می شود.

زیربناهای اداری ارگ


تعداد واحد های اداری ارگ جهان نما بین 48 تا 56 واحد است و باقی واحد ها اداری است.

بخش پارکینگ مجموعه تجاری اداری ارگ حدود 15000 هزار متر مربع است و ظرفیت آن بین 300 تا 350 اتومبیل می باشد. مشگلات موجود ارگ عظیم جهان نما در فازهای 1 و 2 یک هتل 5 ستاره 160 اتاقه، 4 سینما، 2 استخر، 2 آمفی تئاتر ( تیارت ) و 8 بام رستوران است و متاسفانه به دلایلی همچنان به مرحله بهره برداری و تکمیل نرسیده است و نگاه پر مهر بیشترمسئولین اصفهانی را طلب می کند.

تخریب طبقات ارگ جهان نما

در سال 1380برای اولین بار   باتوجه به ارتفاع حدود50 متری بنا که درفاصله 700 متری میدان نقش جهان قراردارد مورد برسی قرار گرفت و پس از بازرسی از محل توسط کارشناسان یونسکو اعلام کردند خط آسمانی ومنظر تاریخی فرهنگی میدان نقش جهان مخدوش شده و همین نظریه میدان نقش جهان اصفهان را باخطر خروج از اثار یونسکو قرار داد ودولت ایران را موظف به تعدیل برج جهان نما نمود.

سپس در تاریخ 8 بهمن ماه سال 1384 تعدیل گردید وسه طبقه بالایی تخریب شد تا به دید میدان نقش جهان آسیبی وارد نگردد.

اهمیت طبقات تخریب شده

طبقات تخریب شده دارای ویژگیهای زیبایی چون 7 پنجره که هر کدام از آن ها یکی از آثار تاریخی اصفهان را نشان می داد. در معماری بنا  طبقه 13  شاهد یک چشم سرباز سلجوقی بودیم که کاربری این طبقه رسد خانه بوده

طبقات تخریب  شده با ویوی بسیار زیبایی از شهر اصفهان   مکانی بسیار دیدنی برای اغلب توریست ها بوده که درصورت تخریب نشدن میتوانست جذب وپذیرای گردشگران داخلی وخارجی بسیاری باشد ودر زمان قبل از تخریب هنرمندان بزرگی نظیر آقای نصیریان و مشایخی که اسطوره های سینماوتاتر ایران هستندبه دیدن رصد خانه این مجموعه آمده بودند،

ویژگیهای گذشته مکان احداث ارگ

در مکان احداث ارگ جهان نما در گذشته های دور شاهد چند مورد از اولین های اصفهان بودیم واگر در مورد اولین ها در مکان قدیمی بنا سخن به میان آوریم یاد اور اولین هایی  به مانند اولین چراغ قرمز شهراصفهان _ اولین سینمای اصفهان و هم چنین اولین تئاتر اصفهان در مکان قدیمی این بنای عظیم قرار داشته بود.

ویژگیهای دیدنی ارگ جهان نما

یکی از زیبای ارگ در طبقهB1 آب نمای موزیکال دیدنی است والبته چند سالی است به دلیل مشکلات کم آبی غیر فعال شده است.

مجموعه زیبای ارگ در اصفهان امکانات زیادی را برای بازدیدکنندگان عزیز فراهم آورده است. از جمله: پارکینگ عمومی با گنجایش بیش از 250 وسیله نقلیه، کافی شاپ ها،ودیگرامکاناتی چون پله برقی آسانسورهایی که درتمام گوشه های بنا فعال میباشد،چندین سرویس بهداشتی عمومی آب نمای موزیکال

گروه مشاغل ارگ

اگر به طور کلی بخواهیم مشاغل موجود در ارگ جهان نما رامعرفی کنیم به موارد زیر اشاره می کنیم :

  • فروشگاه تعمیرات و فروش لوازم جانبی موبایل
  • فروشگاه کامپیوتر و لوازم جانبی آن
  • فروشگاه پوشاک
  • کافی شاپ های لوکس و دلنشین
  • فروشگاه عطر و ادکلن
  • فروشگاه لوازم دکوراسیون منزل
  • فروشگاه های کامپیوتر و کنسول بازی

مجموعه همه روزه از 8 صبح تا 10 شب (حتی روزهای تعطیل) پذیرای گردشگران وخریداران عزیزاصفهانی وهم وطنان ایران زمین عزیزمان میباشد.

پارکینگ مجموعه ارگ جهان نما همه روزه از ساعت 7.30 دقیقه لغایت 23 همه روزه در تمام ایام هفته درحال خدمت رسانی به مسافرین وگردشگران میباشد.

دیجیتال مارکتینگ