تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 7 دسامبر 2023 - 17:23
کد خبر : 32168

بهترین روشهای خشک کردن دسته گل نامزدی وخواستگاری

فرقی نمیکند دسته گل خواستگاری باشد یا از طرف عزیزترین دوست در تولد و اولین آشنایی رسمی باشد خشک کردن گل بهترین روش برای نگهداری دسته گلهای مناسبتی برای مدت زمان زیاد است . خشک کردن گل ودسته گل همانند هر کار دیگری دارای تخصص وروشهای خاصی دارد و در این مقاله به روش خشک

فرقی نمیکند دسته گل خواستگاری باشد یا از طرف عزیزترین دوست در تولد و اولین آشنایی رسمی باشد خشک کردن گل بهترین روش برای نگهداری دسته گلهای مناسبتی برای مدت زمان زیاد است .

خشک کردن گل ودسته گل همانند هر کار دیگری دارای تخصص وروشهای خاصی دارد و در این مقاله به روش خشک ردن گل باروشهای ساده پرداخته ایم تا بتوانید درخانه گلهای خود را خشک وبرای مدت طولانی نگهداری کنید.

نکاتی که باید قبل از خشک کردن گلها بدانید

بهترین روش برای گلهای رز و گلهای کوچک با هوا بهترین روش است

برای حفظ رنگ و یافتهای گلهایی مثل داوودی ژرورا ، لاله ورز از مایکرو ویو استفاده کنید

برای خشک کردن گلها زیاد صبر نکنید در فرایند خشک کردن گلبرگها وشکوفه ها ریخته و یا خراب میشوند .

گلهای ظریف را بهتر است در قاب ،باکس ویا با تکنیک رزین کردن نگهداری کنید

فراموش نکنید بعد از خشک کردن گل باید از نور مستقیم وگرمای محیط دور نگهداشته شود ، گرما و نور باعث تغییر رنگ میدهند فراموش نکنید گلها را در مکانی خنک تر نگهداری کنید.

نگهداری عروس هلندی

خشک کردن گلها در مایکرووی

از یک ظرف مناسب مایکروویو استفاده کنید که به اندازه گلها باشد سپس گلها را جدا کنید وبهتر است برای کیفیت وزیبایی بهترهرنوع گل را باهم خشک کنید (زمان خشک شدن و دما برای هر گل متفاوت است)

قسمت کف ظرف را یک تا دوسانت سلیکا ژل  بریزید وگلها وشکوفه ها را داخل ژل قرار دهید و مجدد ژل را به روی گلها بریزید مراغب باشید ژل را به آرامی بریزید تا باعث خرابی وریختن گلها وشکوفه ها هشود.

ظرف را بدون درپوش درمایکرو بگذارید و زمان و دما با توجه به نوع گلها متفاوت است به آرامی با صبر وآزمون وخطا باید انجام داد ولی بهترین حالت متوسط مایکرو را یک یا دو درجه بالاتر از یخ زدایی قرار دهید و به مدت 2 الی 4 دقیقه مایکرو را روشن کنید .

گل رز تحمل دمای بیشتری دارد  برای گل مروارید باید از زمان و دمای کمتر استفاده کنید .

بعد از یک دقیقه حرارت دادن گلها در مایکروویو هر 30 ثانیه یک بار گلها را امتهان کنید و اگر خشک نشده بود کجدد 30 ثانیه دیگر در مایکروویو بگذارید

پس از خشک شدن گلها در ظرف را بگذارید وبه صورت نیمه بسته باشد و اجازه بدهید 24 ساعت در همان حالت در ظرف قرار دهید.

پس از زمان 24 ساعت گل ها را از ظرف خارج کنید و ژلها را با یک برس به آرامی جدا کنید و با اسپر اکریل وبراق کننده روی گلها مه پاش کنید.

12 تا از شیک ترین ترکیب رنگ در دکوراسیون

گل خشک

نکته پایانی برای خشک کردن دسته گل عروس

 دسته گل خشک شما آماده است ومیتانید گلها را تا مدت زمان زیادی نگهداری کنید واز دسته گل و هنر خشک کردن دسته گل خود لذت ببرید.

فراموش نکنید خشک کردن دسته گل ها با توجه به نوع گلها متفاوت است و مهم ترین گار برای خشک کردن گل صبوری است با حوصله انجام دهید تا گلها بارنگ اصلی طبیعی داشته باشید .

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

جاذبه های گردشگری اصفهان

1400-05-31

نگاهی به اصفهان قدیم

1400-05-31

معرفی بازارهای سنتی اصفهان

1400-06-01

میدان نقش جهان

1400-06-01

مناره های اصفهان

1400-06-01