رفتن به محتوا رفتن به فوتر

اکستنشن مژه را با تارهایی از ترکیبات مصنوعی که از جنس مو می باشند می سازند و ان ها را در میان مژه قرار می دهند.

در واقع اکستنشن فیبرهای مصنوعی می باشد که با کمک چسب مخصوص و طبی به مژه های طبیعی چسبیده می شود.

معمولا مژه هایی که در اکستنشن استفاده می شوند اندازه های مختلفی دارند که از 6 میلی متر تا 18 میلی متر می باشد و هر کدام از آن ها یک انحنا و خمیدگی دارند که بر اساس نظر مشتری در اندازه های مختلفت اکستنشن می شود.

با انجام درست اکستنشن  مژه چشم ها درشت تر و چند برابر زیبا تر به نظر می آید و به این ترتیب دیگر نیازی نیست از مژه های مصنوعی و یا آرایش زیاد استفاده کنید.

تفاوت مژه مصنوعی و اکستنشن

تقریبا همه ی مژه های مصنوعی استفاده شده با اولین نگاه مشخص می شوند ولی وقتی مژه های شما اکستنشن انجام می شود به سادگی مشخص نمی شود و با مژه های خود تفاوت زیادی ندارد.

همچنین هنگامی که اکستنشن مژه انجام می دهید نتیجه ی بهتر و زیباتری نسبت به مژه مصنوعی می دهد.

 و علاوه بر این ماندگاری اکستنشن بالا می باشد و می تواند با مراقب درست از آن حداقل 6 هفته ای را بر روی مژه های خود نگه داشت.

مراحل انجام اکستنشن مژه

فردی که قصد انجام اکستنشن مژه را دارد ابتدا باید به یک مرکز معتبر برای کاشت مژه و زیبایی مراجعه کند. سایت ارگ خلاصه ای از مراحل انجام اکستنشن مژه را توضیح می دهد:

 در مرحله اول مژه کار از او می خواهد چشم های خود را ببندد و در حالتی که برای او این کار راحت می باشد قرار بگیرد.

بعد از آن زیر مژه های پلک بالایی دستمالی تمیز و یکبار مصرف قرار می گیرد و با کمک گرفتن از موچین مخصوص مزه ها را برداشته و نوک ان ها را به اندازه ی یک میلی متر به چسب آغشته می کنند و در قسمت هایی که مد نظر می باشد با تراکم بالا و یا پایین لای مزه ها قرار می گیرد.

بعد از اینکه چسب مژه خشک شد و کار تمام شد برای یک نواختی مژه ها با استفاده از برس مژه بر روی آن ها کشیده می شود و در نهایت با کمک لوسیون پاک کننده آرایشی و یا پنبه روی پلک و مژه ها شسته می شود و چسب های اضافه نیز کنده می شوند.

معمولا در اکثر موارد مزه هایی که اکستنشن می شوند به مدت 3 الی 4 هفته از زمانی که کاشت صورت می گیرد بر روی مژه باقی می ماند.

ولی این مدت بستگی به نوع مژه و سرعت رشد آن دارد. برای ترمیم نیز با توجه به زمانی که اکستنشن کار شما می گوید باید به مرکز زیبایی مراجعه کند.

 و همچنین برای شستن آرایش چشم و آب خوردن به آن باید از ژل شستشو استفاده کرد و با کمک دستمالی نرم به آرامی اطراف مژه ها را تمیز کنید.

همچنین می توانید از شامپو ی بچه نیز استفاده کنید.

نکاتی درباره اکستنشن مژه

  • عمر مفیدی که اکستنشن مژه دارد با توجه به نحوه ی نگهداری از آن یک ماه می باشد و با ریزش هر مژه ی طبیعی معمولا اکستنشنی که بر روی آن قرار دارد می افتد.
  • در برخی موارد بنا به نظر مشتری هر چقدر که بخواهد با تراکم بالا یا پایین اکستنشن مزه را انجام دهد باز هم بستگی به تعداد مزه های او دارد. این موضوع به این دلیل می باشد که مژه های مصنوعی بر روی مژه های طبیعی کار می شوند و در صورتی که ان فرد تعداد مژه های طبیعی خودش کم باشد مژه های کمتری و با تراکم کمی می تواند بکارد.
  • طبق استاندارد اکستنشن بلندی مژه مصنوعی حداکثر باید 2 برابر مژه های طبیعی باشد و در صورتی که بیشتر از این باشد و شما مژه های ضعیفی داشته باشید منجر به ریزش مژه می شود.
  • در صورتی که شما می دانید که پوست حساسی دارید و می خواهید اکستنشن مژه را انجام دهید بهتر است در ابتدا دو عدد مزه را بکارید و در صورتی که پوست شما دچار حساسیت شد این عمل را انجام ندارید و آن ها را بردارید تا به پوست شما آسیبی نرساند.
  • حتما به این نکته توجه داشته باشید که بعد از کاشت باید مراقب مژه های خود باشید و نکاتی را رعایت کنید. از جمله این نکات می توان به اینکه چشم های خود را نمالید و با قدرت آن ها را نخارانید. بهتر از بعد از اکستنشن مژه وارد سونای بخار نشوید زیرا باعث می شود چسب ها کنده شوند و وقتی حمام می کنید مراقب باشید فشار آب مستقیم به چشمهایتان نخورد.
  • در صورتی که مژه های خود بلند و پرپشت و به اندازه ی کافی می باشد به سمت این کار نروید. این امر مناسب افرادی می باشد که طول مژه های آن ها کمتر از 3 میلی متر است. اگر این کار را انجام دهید هر مژه ای که به صورت طبیعی نیز داشته بودید را از دست بدهید و شروع به ریزش کند.
    در این مقاله اکستنشن مژه چیست را توضیح دادیم که در واقع یکی از تکنیکهای آرایشی است و تاثیر شگفت انگیزی بر روی داشتن چشمانی جذاب و گیرا خواهد داشت.