رفتن به محتوا رفتن به فوتر

به‌ طور کلی گل های مناسب برای باغچه و حیاط خانه باید ویژگی‌هایی نظیر مقاوم بودن در برابر سرما، گرما، نور، حرارت، کم‌آبی و … را دارا باشند.

در این مقاله قصد داریم شما را  با گل های مناسب باغچه و حیاط آشنا کنیم

باغچه و حیاط

 

 

این گل از جمله گیاهان یک ساله محسوب می‌شود که قادر است ۱۵ سانتی‌متر به‌ صورت عمودی رشد کند و بوته آن نیز در حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر بر روی سطح زمین گسترده می‌گردد.

باغچه و حیاط

گل نرگس مناسب برای کاشت در باغچه و حیاط

این گل زیبا نیز از دیگر گل‌های پرطرفدار مناسب باغچه و حیاط است که نسبت به سرمای محیط مقاوم بوده و معمولا گلدهی آن در فصل زمستان و نزدیک به آغاز فصل بهار انجام می‌شود.

باغچه و حیاط

گل بنفشه مناسب برای کاشت در باغچه و حیاط

نام دیگر این گل در زبان انگلیسی «Moon Face» است.

گل زیبای بنفشه با سیمایی شبیه به ماه از رایج‌ترین گیاهان قابل کاشت در باغچه و حیاط خانه هستند که بیشترین میزان گل‌دهی آن‌ها در فصل بهار بوده و در مقابل سرما نیز بسیار مقاوم‌اند.

باغچه و حیاط

شمعدانی

گیاه شمعدانی از نظر رنگ و گونه، انواع فراوانی دارد و می‌توان آن‌ها را در اکثر باغچه و حیاط (کوچک، بزرگ، خشک، مرطوب و سایه) کاشت.

باغچه و حیاط

گل محمدی یا گل سرخ 

یکی از معمول ترین گل‌هایی که اغلب در باغچه وحیاط منازل به چشم می‌خورد، گل رزمحمدی است.

باغچه و حیاط

یاس

گل یاس در رنگ های متفاوتی همچون سفید، زرد و بنفش و نیز کبود وجود دارد که می‌توان آن را در باغچه وحیاط خانه‌های ویلایی و یا حتی منازل آپارتمانی نگه داری نمود.

باغچه و حیاط

گل صدتومانی

 این گل زیبا و کم هزینه در تمامی فصول سال گل داده و برای کاشت آن‌ها در باغچه وحیاط بایستی منتظر بمانید تا فصل پاییز از راه برسد.

باغچه و حیاط

گل اختر

اختر قابلیت ذخیره آب در ریشه های گره ای شکل خود را دارا می باشد. از ماه خرداد به گل می نشیند و در فصل سرد نیز خشک می شود.

باغچه و حیاط

برگ نقره ای مناسب برای کاشت در باغچه

برگ نقره ای ها گل مناسب باغچه هستند و تحمل نسبتاً بالایی در برابر کم آبی و گرما دارند. ضمن اینکه برای رشد باید در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشند.

باغچه و حیاط

گل کوکب

کوکب از گل های دائمی و چهار فصل است که در اواخر تابستان و در اوایل فصل پاییز گل می دهد. این گیاه برای رشد بهتر و سرزندگی به مکانی با نور مستقیم آفتاب نیاز دارد.

باغچه و حیاط

برای اطلاعات بیشتر راجع  به گل های مناسب باغچه و حیاط به وبسایت باغچه مراجعه کنید.