رفتن به محتوا رفتن به فوتر

پر کاربرد ترین وسیله آرایشی روزانه شما چیست؟ اگر پاسخ‌تان رژ لب، فونداسیون یا خط چشم است، احتمالا هنوز با انقلاب استفاده از کانسیلر آشنا نشده‌اید.

این محصول شگفت انگیز، فرش قرمز صنعت زیبایی را یک تنه تصاحب کرده است و همه جا در حال درخشیدن است.
کانسیلرها، ابتدا با هدف رفع نواقص پوستی و خلق زیرسازی بی‌عیب و نقص تولید شدند.

اما دیری نپایید که توانستند توانایی‌های منحصر به فرد خود را به رخ بکشند و به محصولی بی‌رقیب در دنیای میکاپ و آرایش تبدیل شوند.

تنوع دنیای کانسیلرها

امروزه، استفاده از نه تنها در زیرسازی پوست، بلکه در کانتورینگ، زاویه سازی صورت و پوشاندن انواع لک و جوش هم نقش مهم و اساسی دارند.
مشکل بزرگی که بسیاری از ما با آن مواجه هستیم، انتخاب کانسیلر مناسب است. ولی نگران نباشید، قطعا شما تنها نیستید و بیشتر ما با مشکل تهیه کانسیلر مناسب مواجه هستیم.
با توجه به تنوع گسترده این محصول، وجود چنین مشکلاتی دور از انتظار نیست. 

آشنایی با انواع مختلف کانسیلر و هدف استفاده از کانسیلر می‌تواند مشکل را تا حد زیادی حل کند. در ادامه با ارگ همراه باشید.

با انواع کانسیلر آشنا شوید

همانطور که پیش‌تر هم اشاره شد، کانسیلرها تنوع بسیار بالایی دارند و از نظر بافت، ساختمان، کاربرد و هدف استفاده انواع مختلفی را در بر می‌گیرند.

یکی از پرکاربردترین دسته‌بندی کانسیلرها، بافت و ساختمان آنها است که به تبع قدرت پوشش و هدف کاربری را نیز د‌ر‌ بر می‌گیرد.

از جمله محبوب ‌ترین انواع کانسیلرها در این زمینه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از کانسیلرمایع

کانسیلرهای مایع، متنوع ‌ترین انواع این محصول هستند و از نظر رنگ بندی و پوششی که ایجاد می‌کنند در چندین دسته طبقه‌ بندی می‌شوند.

استفاده از کانسیلر مایع، لایه نازک و سبکی از مواد کانسیلر را روی پوستتان منتقل می‌کند و باعث احساس سنگینی و چسبندگی نمی‌شود.

همچنین، فرمولاسیون‌های این محصول متناسب با انواع پوست‌های خشک، نرمال و چرب تولید و عرضه می‌شوند.

کانسیلر مایع، انتخاب خوبی برای پوشاندن لک‌های کوچک و کمرنگ است.

به علاوه، بهترین گزینه برای کاور حلقه‌های تیره دور چشم به حساب می‌آید.

بافت سبک  کانسیلر مایع، بین چروک‌های ریز زیر چشم رسوب نمی‌کند. به علاوه، از ماسیدن دیگر لایه‌های میکاپ نیز جلوگیری می‌نماید.

استفاده از کانسیلر مایع از نظر جلوه ظاهری در انواع مات، نچرال و براق موجود است و شما می‌توانید با توجه به سبک میکاپ و سلیقه شخصی خودتان مدل مناسبی از این محصول را انتخاب کنید.

استفاده از کانسیلر کرمی

کانسیلر کرمی نیز مانند کانسیلر استیکی بافت جامد و منسجمی دارد.

 با این تفاوت که قوام بیشتری دارد و لایه ضخیمی از مواد کانسیلر را روی پوست منتقل می‌نماید. اگر به دنبال کانسیلری با قدرت کاور عالی و تضمینی هستید، انواع کرمی این محصول را امتحان نمایید.

استفاده از کانسیلر کرمی، قدرت کاور جادویی دارد و هرگونه لک، جای جوش و تغییر رنگ پوستی را پوشش می‌دهد. نتیجه آن هم، ایجاد سطحی صاف و یکدست روی پوست است.

 به علاوه، بافت کرمی این کانسیلر، به خوبی با مواد فونداسیون ترکیب می‌شود و قدرت کاور آن را نیز تقویت می‌کند.