تاریخ انتشار : دوشنبه 4 دسامبر 2023 - 21:24
کد خبر : 32094

کوه صفه اصفهان ناپدید شد

  کوه صفه اصفهان با ارتفاع 2241 متری در جوار شهر و اشراف بر پیکرۀ شهر اصفهان باعث چشم­انداز زیبای این نقطه شده است.  مراکز گردشگری در کوه صفه اصفهان  کوه صفه  برای تماشای آسمان، خلوت و آرامش، تحرک و فعالیت، وجود حفره­های طبیعی و نیمه طبیعی، چشمه­ ها، کوهستان و نزدیکی به طبیعت آن

 

کوه صفه اصفهان با ارتفاع 2241 متری در جوار شهر و اشراف بر پیکرۀ شهر اصفهان باعث چشم­انداز زیبای این نقطه شده است. 

مراکز گردشگری در کوه صفه اصفهان 

کوه صفه  برای تماشای آسمان، خلوت و آرامش، تحرک و فعالیت، وجود حفره­های طبیعی و نیمه طبیعی، چشمه­ ها، کوهستان و نزدیکی به طبیعت آن را به یکی از عناصر گردشگری تبدیل کرده است.

پیش­تر هم ذکر شد که کوه صفه در طول گذر زمان مورد استفادۀ حکومت­ها و مردم مختلف بوده است بنابراین بقایای بسیاری در گوشه و کنار این بنا وجود دارد از جمله: بقایای قلعۀ شاهدز، استحکامات نظامی و دفاعی قلعه و … .

کوهستان صفه به دلیل ارتفاع و پستی و بلندی آن امکان مناسبی را برای ورزش­هایی هم­چون کوهنوردی، پیاده­روی، تپه نوردی، سنگ نوردی فراهم کرده است.

وجود پوشش گیاهی و فضای سبز این کوهستان باعث جذب گردشگران به­صورت پیک­نیک و خانوادگی شده است. آب­نماها، برکه­ های آب و وجود امکانات تفریحی در این منظقه از جمله مواردی است که باعث ایجاد تفریح شده است

بازار کار هوش مصنوعی در ایران

هوش مصنوعی و کاربرد آن

کوه صفه اصفهان یکی از چند کوه گردشی تفریحی شهر اصفهان در جنوبی ترین قسمت شهر اصفهان است است و امروزه یکی از محلهای پیاده روی مخصوصا در صبح جمعه ها است و افراد بسیاری در روز وشب در ایام هفته با توجه به روشنایی در مسیر بالارفتن به سمت قله کوه صفه اصفهان میباشد.

در قسمت دامنه کوه صفه فضای پارک و جنگلی بسیار زیبایی فضا سازی شده و فضا سازی جهت انداختن زیر انداز و گذراندن زمان در این فضای کسترده فراهم میباشد ومیتوانید در ایام مختلف به همراه خانواده لحظات شادی را سپری کنید.

مسیر پیاده روی در دامنه کوه در زمان قدیم دوران ظل سلطان جهت پیاده روی ایشان این مسیر احداث شده است و به مرور زمان این مسیر عریض و بهبود بخشیده شده است .

اما واما چند سالی است که آلودگی های شدید هوا در شهرهای مختلف کوچک وبزرگ ایران به یک معضل تبدیل شده و آلودگی هوا در کلان شهر صنعتی اصفهان تا جایی است که کوه صفه اصفهان دیگر از مرکز شهر قابل مشاهده نمیباشد.

 


کوه صفه اصفهان و مکان تاریخی 

در کوه صفه اصفهان چاه و قلعه تاریخی قدیمی و جزعی آثار تاریخی اصفهان است و گردشگران میتوانند از این مکانهای تاریخی دیدن کنند 

امکانات کوه صفه اصفهان

در کوه صفه شهر بازی ، باغ وحش وتله کابینی که با انرژی برقی باد تولیدی فعال میباشد وهم چنین جهت رفاه گردشگران پارکینگی هم تعبیه شده است و میتوانید با خیالی آسوده با خانواده  ودوستان به گردش وتفریح بپردازید 


تصاویری بدون ادیت ازیک مکان در مرکز شهر ارگ عظیم جهان نما گرفته شده که در عکس اول کوه صفه باتمام جزعیات در یک روز هوای پاک گرفته شده و عکس دوم در تاریخ 13/9/1402 میباشد ودر این تصویر متاسفانه به دلیل آلودگی بیش از حد کوه صفه اصفهان در این تصویر محو شده است .

امید واریم که با رعایت کردن مردم وهمت مسئولین در هیچ کجای ایران عزیزمانهیچ کوه صفه ای در دود وآلودگی ناپدید و گم نشود.

در این صفحه عکسهای بیشتری از کوه صفه زیبای اصفهان خواهیم داشت.

کوه صفه اصفهان در میان دود وآلودگی

با توجه به شرایط نا پایدار هوا در اصفهان و تعطیلی مدارس در طول یک هفته و با توجه به تعطیلی روز چهارشنبه 9/15 کمی هوا رو به بهبودی رفت وتصمیر بالا نمای کوه صفه را در این روز نشان میدهد

 

حال باید دید روز پنج شنبه چه اتفاقی برای کوه صفه وهوای اصفهان را شاهد خئاهیم بود.

به امید همت مسئولین و مردم اصفهان برای بازگشت هوای خوب وسالم برای شهر اصفهان

مقاله های پیشنهادی

بیشتر بدانید

اهمیت سئو وبسایت

1401-12-06

خرید رپورتاژ آگهی وتاثیر بر سئو وبسایت

1401-12-06

سئو سایت (SEO) و چگونه می توانیم یک وبسایت را سئو کنیم؟

1402-02-23

مهم ترین ویژگی های طراحی وبسایت

1402-02-25

با اصطلاحات وعناوین سئو بیشتر آشنا شوید

1402-03-20

برچسب ها : ،