رفتن به محتوا رفتن به فوتر

10 نکته طلایی برای ماندگاری آرایش

قطعا همه ی ما دوست داریم آرایشی که در صبح انجام می دهیم تا پایان روز به همان کیفیت روی صورت ما باشد و نیازی به نگاه کردن مکرر در آینه و بازسازی چندین باره آرایش در طول روز نباشد در واقع ما نیاز به ماندگاری آرایش خود داریم.

همینطور هیچ کس دوست ندارد بعد از زمان طولانی صرف وقت برای انجام آرایشی زیبا و شیک برای مهمانی یا جشن، کمی بعد ببیند که در میانه های جشن نیمی از آرایش او پاک شده در حالی که دیگر وقت و موقعیتی برای تجدید آرایش نیست.

افراد بسیار زیادی از ما درباره ی تکنیک های ماندگاری و ثابت ماندن آرایش سوال می کنند و دوست دارند بعد از آرایش کردن دیگر خیالشان آسوده باشد و نیازی به چک کردن مداوم صورت خود در آینه نداشته باشند.

 به همین دلیل در اینجا لیستی از مهمترین نکات برای جلوگیری از خراب شدن آرایش و ثابت ماندن آن روی صورت را یادآوری میکنیم. پس با ارگ همراه باشید.

علل پاک شدن و خراب شدن زودهنگام آرایش

در ابتدا باید بدانیم چه عواملی باعث خراب شدن و عدم ماندگاری آرایش می شود تا بتوانیم با آن مقابله کنیم:

  • عرق کردن: همه ی ما می دانیم که در فصول گرم سال، حفظ کردن آرایش با همان ظاهر شاداب اولیه به نظر کار غیر ممکنی می رسد. این مشکل در آب و هوای شرجی بسیار بیشتر هم می شود. عرق شما با آرایش ترکیب می شود و آن را به نوعی می شوید
  •  پوست چرب: چربی طبیعی پوست نیز موجب براق شدن پوست شده و با ترکیب با کرم روی پوست، خطوطی را روی پوست ایجاد می کند.
  • استفاده از مواد آرایشی نادرست: ممکن است شما از مواد آرایشی استفاده کنید که برای نوع پوست شما مناسب نیست.
    متاسفانه باید بگوییم در مورکیفیت لوازم آرایشینیز این موضوع صادق است و معمولا لوازم آرایشی بی کیفیت، ارزان یا تقلبی، ماندگاری بالایی ندارند. پس برای ثابت ماندن آرایش باید از لوازم اصلی و با کیفیت استفاده کرد.
  • دست زدن به صورت : دست زدن مداوم به صورت نیز یکی از مهمترین دلایل پاک شدن و برهم ریختن آرایش است پس باید حواستان را به این موضوع بسیار جمع کنید.

راه های ماندگاری آرایش

10 نکته طلایی برای ماندگاری آرایش

یکی از مشکلاتی که برای اکثر خانم‌ها به ویژه در فصل تابستان ایجاد می‌شود، ثابت نماندن آرایش بر روی پوست صورت آن‌هاست.

حتی ماهرترین افراد نیز در این زمینه دغدغه دارند که باید برای تثبیت آرایش چه کنیم و این احتمال را می‌دهند که پس از چند ساعت آرایش اطراف چشم و لب‌های آن‌ها بهم ریخته شود.

همه این موارد که بسیار در چهره و زیبایی بیشتر آن تاثیر گذارند، با انجام برخی ترفندهای مهم قابل حل هستند.

در ادامه تمامی راه های ماندگاری آرایش و نکات طلایی برای ماندگار کردن آرایش برای شما شرح داده شده‌ است تا به کمک آن‌ها بتوانید یک آرایش زیبا و مرتب را در طول روز حفظ کنید.

1- قبل از آرایش، پوست خود را آماده کنید.

مهم نیست معیار شما برای ماندگاری آرایش‌تان چه چیزی باشد، اگر به درستی پوست خود را برای آرایش آماده نکنید محصولات آرایشی روی پوست شما نمی‌نشینند. 

چربی پوست، باکتری‌ها و سلول‌های مرده روی پوست، همان بافتی هستند که بعد از آرایش روی صورت خود می‌بینید.

حداقل دوبار در هفته را به پاکسازی و لایه برداری پوست صورت خود اختصاص دهید تا پوستی صاف و یکدست داشته باشید و آرایش شما برای ساعت‌های طولانی ماندگاری داشته باشد.

ابتدا فراموش نکنید لوازم آرایش با کیفیت در ماندگاری از آرایش نقش یالایی دارد و خرید لوازم آرایشی خوب در اولویت اول باشد

 استفاده از تونر بعد از لایه برداری پوست به ایجاد تعادل در PH پوست کمک می‌کند و باعث می‌شود پوستی نرم و لطیف داشته باشید.

 انتخاب مرطوب کننده مناسب پوست اهمیت بالایی دارد.

 مرطوب کننده مناسب بدون روغن استفاده کنید تا سریع جذب پوست شود و رطوبت لازم برای پوست را در طی روز تامین کند.