رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

هفت مورد از فناوری های برتر برای تحول آینده جهان

پیش‌بینی‌ها اغلب اشتباه از آب در می‌آیند. دلیل اشتباه بودن آنها این است که ما به استفاده از تاریخ و سابقه گذشته علاقه داریم که خود آن پر از تغییرات و اتفاقات غافلگیرکننده است. هرچند این موضوع نباید باعث جلوگیری ما از شناخت بهتر آینده فناوری های برتر شود.

فناوری های برتر

فناوری های برتر مورد انتظار و قابل پیش‌بینی (فناوری‌های سال ۲۰۲۲)

فناوری برتر در همه جای زندگی انسان کاربرد دارد. در کسب و کار ، زندگی شخصی و اجتماعی مان بسیار از فناوری استفاده می کنیم. در این مقاله وبسایت ارگ اصفهان قصد دارد تا شما ها را با فناوری برتر نسل جدید آشنا کند

فناوری های برتر بلاک چین

تاکنون همه ما مطالب و موضوعات مختلفی درباره متحول کردن تمام صنایع توسط فناوری برتر  بلاکچین شنیده‌ایم.

 بانکداری، سیاست، بیمه و درمان و سایر صنایع همگی می‌توانند از ایجاد دفترکل‌های دیجیتال غیرمتمرکز که اطلاعات را در مکان‌های مختلفی رصد و ذخیره می‌کنند و در نتیجه دستکاری و تقلب در آنها غیرممکن است سود ببرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بلاک چین به وبسایت میهن مراجعه کنید.

فناوری های برتر

ارزهای دیجیتال به عنوان فناوری برتر

ارزهای دیجیتال که اغلب اسم آنها در کنار فناوری برتر  بلاک چین بیان می‌شود از اصول بیان شده در بخش قبلی استفاده می‌کنند تا مبادله کالاها و خدمات به صورت آنلاین را تسهیل کنند.به نظر خیلی عالی می رسد اما ارز های دیجیتال دو مشکل بزرگ دارند:

ویژگی کلیدی ارزهای دیجیتال این است که بسیار جالب و مطابق سلیقه روز است. ارزهای دیجیتال هرگز قرار نبود که شاهد جلب توجه بسیار زیاد نظیر سال ۲۰۱۷ باشند

فناوری های برتر

هوش مصنوعی و فناوری های برتر رایانش عاطفی

فناوری برتر هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰ تقریبا در همه جا حضور دارد و آن‌چنان که فکر می‌کردیم جالب نیست. اگر با هوش مصنوعی آشنا نیستید، می‌توان آن را به شرح زیر توضیح داد:

هوش مصنوعی عاطفی این فرایند را یک قدم جلوتر می‌برد و آن را بر روی احساسات اعمال می‌کند.

فناوری های برتر

خدمات رایانش ابری هوش مصنوعی

اکثر فناوری برتر  بزرگ تا زمانی که به پذیرش گسترده و عمومی نرسیده‌اند، انقلابی در نظر گرفته نمی‌شوند. این موضوع می‌تواند یکی از دلایلی باشد که اخیرا هوش مصنوعی بسیار ناامیدکننده ظاهر شده است.

فناوری های برتر

فناوری برتر خانه‌های هوشمند

روند ورود فناوری برتر  هوش مصنوعی به خانه‌های ما شروع شده است و سرعت آن طی چند سال آتی افزایش خواهد یافت. در واقع هم‌اکنون نیز به هوش مصنوعی‌های الکسا (Alexa) از آمازون و نِست (Nest) از گوگل عادت کرده‌ایم تا اشیای هوشمند موجود در خانه‌های ما را بر اساس پارامترهای از پیش مشخص شده تنظیم کنند.

فناوری های برتر

نسل پنجم (5G)؛ فناوری های برتر اینترنت

مشخص است که اشیای متصل به اینترنت نمی‌توانند با اتصال آهسته و با تاخیر کار کنند. این اشیا باید مقدار اطلاعات بسیار زیادی را سریعا و مطمئن انتقال دهند. در اینجاست که اینترنت نسل پنجم وارد می‌شود.

سیستم‌های ماهواره‌ای با فناوری های برتر مدار نزدیک به زمین

شرکت  SpaceX  قصد دارد در چند سال آینده تا ۴۲,۰۰۰ ماهواره به مدار زمین پرتاب کند تا اتصال به فناوری های برتر  اینترنت را در سراسر جهان امکان‌پذیر سازد. شرکت SpaceX در این مسیر تنها نیست.

فناوری های برتر

ارسال نظر