رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

صنعت گردشگری چیست

اول، مهم است که «صنعت گردشگری» را تعریف کنیم. پس با ارگ اصفهان همراه باشید.

در اصل، به کلیه فعالیتهای مربوط به حرکت کوتاه مدت افراد به مکانهایی دور از جایی که معمولاً در آن سکونت دارند، اشاره دارد.

این یکی از بزرگترین صنایع جهان است و اقتصاد بسیاری از کشورها تا حد زیادی توسط تجارت توریستی آنها هدایت می شود.

همچنین صنعت گردشگری گسترده ای است، که شامل هتلداری، صنعت حمل و نقل و تعدادی از صنایع یا بخش های اضافی است.

درک این نکته ضروری است که صنعت توریستی نه تنها در اوقات فراغت بلکه در کسب و کار و برخی از انگیزه های سفر اضافی، با حرکت به مکانهای مختلف مرتبط است.

با این گفته، مطابق متداول ترین تعاریف، صنعت گردشگری فعالیت های مربوط به مسافرت را که شخص قصد دارد بیش از یک سال در مقصد بماند، پوشش نمی دهد.

به عنوان نمونه، این بدان معنی است که مهاجران و دانشجویان بین المللی طولانی مدت از نظر فنی به عنوان گردشگر طبقه بندی نمی شوند.

گردشگر به چه کسی می گویند؟

به عبارتی ساده، گردشگر شخصی است که به دلایل تجاری، لذت یا دلایل اجتماعی به دور از محیط اجتماعی معمول خود، به مکان دیگری سفر می کند.

طبق اکثر تعاریف پذیرفته شده، برای طبقه بندی به عنوان یک گردشگر، فرد باید بیش از 24 ساعت در آن مکان بماند، اما بیش از یک سال نیست.

گردشگران ممکن است برای مسافرت با طیف وسیعی از عوامل مختلف، مانند طراوت بدن و ذهن یا پیگیری هیجان، سرگرمی یا لذت تن به این کار دهند.

از طرف دیگر، مسافران ممکن است با کنجکاوی فرهنگی، خودسازی، شغل یا تمایل به دیدار دوستان و خانواده یا ایجاد روابط جدید هدایت شوند.

در حالی که مسافرین تجاری معمولاً به عنوان گردشگر طبقه بندی می شوند، شایان ذکر است که بسیاری از تعاریف این کلمه، افرادی را که با هدف درآمدزایی به محلی سفر می کنند را در بر نمی گیرد.

مزایای صنعت گردشگری چیست؟

صنعت گردشگری طیف گسترده ای از مزایا، از جمله مزایای اقتصادی برای کشورهایی که تعداد زیادی بازدید کننده را به خود اختصاص می دهد، ارائه می دهد.

دلیل این امر صرف پولهایی است که آنها نه تنها برای اقامت واقعی خود بلکه در مشاغل محلی صرف می کنند. همچنین تعداد زیادی از مشاغل را برای افرادی که در صنعت حمل و نقل و میهمان نوازی کار می کنند، فراهم می کند.

علاوه بر این، گردشگری این پتانسیل را دارد که روابط بین کشورها یا مشاغل کشور را بهبود ببخشد، فرصتهایی را برای سرگرمی و تفریح ​​ایجاد کند و ارزش یک ارز را بهبود ببخشد.

همچنین می تواند فرصت های تبادل فرهنگی را باز کند، در حالی که برای گردشگران می تواند منجر به بهبود شادی، رفاه و آموزش شود.

بخش های صنعت گردشگری چیست؟

در این بخش می خواهیم با بخش های مختلف صنعت گردشگری چیست، ازجمله حمل و نقل، صنعت هواپیمایی، اجاره اتومبیل، خدمات مربی، اسکان، راه آهن و… آشنا شویم.

حمل و نقل

بخش حمل و نقل نگران است تا با کمک حمل و نقل، به گردشگران کمک کند تا جایی که لازم است به آنجا بروند. 

این ممکن است شامل فراهم آوردن وسایل برای رسیدن به مقصد تعطیلات مورد نظر خود در وهله اول باشد، اما ممکن است شامل کمک به آنها برای رفت و آمد پس از رسیدن به مقصد باشد.

در این بخش خدمات مربوط به سفرهای جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی قرار دارد.

صنعت هواپیمایی

صنعت هواپیمایی نقش مهمی در صنعت مسافرتی مدرن ایفا می کند و امکان دسترسی به مسافران داخلی و خارج از کشور را فراهم می کند و به آنها اجازه می دهد تا به سرعت از طریق هواپیماها به مقصد مورد نظر خود برسند.

 خدمات هواپیمایی به طور کلی به پروازهای برنامه ریزی شده و چارتر تقسیم می شوند.

اجاره اتومبیل

برای بسیاری از گردشگران، دسترسی به اتومبیل بخش مهمی از تجربه توریستی آنها است و تضمین می کند که آنها از آزادی و کاوش و مسافرت آزاد برخوردار هستند.

خدمات کرایه اتومبیل این نوع دسترسی را فراهم می کند و اغلب در مجاورت فرودگاه ها یا حتی با همکاری شرکتهای هواپیمایی یا شرکتهای مسافرتی خاص کار می کند.

حمل و نقل آب

همانطور که از نام این محصول پیداست، زیر بخش حمل و نقل آب با حرکت در آب درگیر است.

این شامل مواردی مانند باند دریایی اقیانوس و حمل و نقل کشتی است که معمولاً هدف از مسافر گرفتن سفر ازنقطه A به B است، اما شامل سفرهای مسافربری نیز می شود، جایی که خود بخش اصلی تجربه سفر را تشکیل می دهد.

ارسال نظر