رفتن به محتوا رفتن به نوار کناری رفتن به فوتر

غذاهای سنتی شهر اصفهان

آشنایی با غذاهای سنتی  اصفهان

هر شهر با نشانه های معروفی که از خود دارد بین عموم شناخته میشود. غذا های محلی، اماکن توریستی، صنایع دستی و هنر از مهم ترین نماد های هر شهر هستند. وقتی بحث مسافرت میشود، اکثر عموم علاقمند به این میشوند که غذاهای محلی آن شهر را تجربه کنند. در این مقاله شما را با 5 مورد از غذاهای سنتی اصفهان معرفی خواهیم کرد.

1- بریان یا بریونی یکی از غذا های سنتی اصفهان

بریونی یا بریان، از غذاهای سنتی اصفهان است که در میان افراد از محبوبیت فراوانی برخوردار است. مسافران این شهر تاریخی سریعا بعد از رسیدن به شهر، به رستوران های محلی می روند و این غذای بسیار خوشمزه و معروف را امتحان میکنند.
بریونی با پیاز، گردو، گوشت، دارچین، نعناع خشک، کشک و زعفران به پخت می رسد. در شهر اصفهان ولی این غذای محبوب همراه با آبگوشت، نان سنگک و جگر سفید سرو میشود.

2 – دسر خورش ماست یکی از غذا های سنتی

از پرطرفدار ترین دسر و پیش غذاهای سنتی اصفهان ، خورشت ماست است که به دسر اشرافی شناخته میشود. این دسر با ماست چکیده، خلال پوست پرتقال، تخم مرغ، زعفران، شکر، زردچوبه و شکر آماده و سرو میشود و طعم بسیار لذیذ و خاصی دارد.

3 – کباب زردک یا مشتی یکی از غذاهای سنتی

از جمله کباب های لذیذ و خوش طعم میتوان کباب زردک را نام برد. پختن این غذای محلی نیاز به مهارت ویژه ای ندارد و در روغن سرخ میشود.
این غذای سنتی خوشمزه با گوشت، شیره، زردک، آرد نخودچی، پیاز و سرکه پخته و آماده میشود که طعم خاص و ملس دارد.

4 – آش شله قلمکار

این آش معروف در بیشتر شهر ها به پخت می رسد ، اما مبدا آن شهر اصفهان است. این آش متشکل از گوشت ، ماش و مواد اصلی ، برنج و سبزی است.
این غذا در بیشتر آش فروشی ها و بعضی از طباخی ها سرو میشود و یکی از غذاهای اصفهان است.

5 – حلیم بادمجان یکی از غذاهای سنتی اصفهان

حلیم بادمجان از پر طرفدار ترین غذا های محلی محلی اصفهان است که در تمامی شهرها طرفدار دارد و در روش های مختلف می پزند. مواد لازم برای پخت این غذا گوشت، کشک، برنج، نعنا داغ، لوبیا سفید و نمک و فلفل می باشد.
اگر میخواهید حلیم بادمجان کش بیاید بهترین کار استفاده از گوشت گردن است. و در آخر میتوان گفت که این شهر تاریخی، غذا های محلی متنوع و بسیار زیادی را دارد که در سراسر کشور طرفدار پیدا کرده و دارد.

*برای کسب اطلاعات روزانه ، ارتباط با ما ، انتقادات و پیشنهادات و کسب اطلاعات در رابطه با ارگ جهان نما با ما همراه باشید.

2 نظر

ارسال نظر